ביקורות מרפאת שיניים

השתלת שיניים

עקירת שיניים נדרשת כאשר אין אפשרות להציל את השן מפגעי העששת החורים והזיהומים. תוצאה מיידית אפשרית שלה היא פגיעה אסתטית במראה הפה שלנו ותחושת אי נעימות שמקרין החור בין השיניים. לרושם השלילי עלולות להיות תוצאות לא נעימות במישור האישי (פגיעה בביטחון ובדימוי העצמי) והבין-אישי (תחושת דחייה מצד הסביבה).  שיניים חסרות פוגעות ביכולת הלעיסה וגם בדיבור. גורמים אלה מובילים לצורך בהשתלת שיניים, אשר הפכה ב-20 השנים האחרונות לפרוצדורה מקובלת במקום התקנת שיניים תותבות. השתלים הדנטליים אמינים בהרבה מאשר התותבים ומחזירים לפה שלנו את המראה המקורי ומשפרים מאוד את התפקוד בלעיסה ודיבור. השתלת שיניים אינה טיפול זול וכרוכה בהוצאות של אלפי ואף עשרות אלפי שקלים, ולכן נדרשת התייעצות עם רופא לפני קבלת ההחלטה אם לבצע אותה.

יתרונות השתלים

שתלים נחשבים כאמור לפתרון מועדף בזמננו בגלל מספר יתרונות שיש להם על פתרונות אחרים כמו תותבות וגשרים. ראשית, הם נחשבים לפתרון קבוע עבור שן חסרה. כמו כן פותחו מיני שתלים המתאימים לאנשים עם שיניים צרות במיוחד. שתלים מתאימים גם כתומכים בגשר דנטלי או בצירוף לשיניים תותבות כדי להגדיל את יציבות השיניים. כל רופא שיניים יכול לבצע השתלות אבל אלה נעשות בדרך כלל על ידי מומחה לשיקום הפה (פרוסטודנטיסט).

שלבי הטיפול

השתלת שיניים נעשית בשלושה שלבים עיקריים: 1. בשלב הראשון יש להכין את הלסת להחדרת השתל למקום המתאים. שתל מורכב מבורג של טיטניום או חומר אחר וכתר בראשו. בשלב ראשון רופא השיניים קודח חור במקום המדויק בו נדרשת החדרת השתל (כל זאת לאחר צילום פנורמי מתאים). 2. לאחר שהרופא קדח את החור במקום המתאים, הוא מרחיב אותו למידות הבורג ואז מחזיר את הבורג לחלל המתאים. על הבורג הוא מתקין מכסה מגן כדי לאפשר למקום להתאחות עם הזמן במטרה שהשתל יתפוס את מקומו הקבוע. 3. לאחר תקופה של מספר חודשים מוחלף מכסה הבורג בכתר זמני או קבוע והשתל ממשיך למלא את מקומו כשן סביבה צומחים החניכיים.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *